Зелен сок кој ќе ви помогне да ги намалите килограмите

Доколку практикувате редовна физичка активност, а на вашето мени има оброци кои содржат малку калории, тогаш како дополнителна помош во процесот на намалување на килограмите ви препорачуваме редовна консумација на зелениот сок. (Повеќе…)

Имате ли бели тврди точки околу очите наречни „млечни точки“? – лекот е во калинката

Меѓу народот познати како млечни точки „plural milia“ се често распространет козметички проблем. Станува збор за тврди бели точки кои можат да се појават низ целото лице. (Повеќе…)

Кои се најголемите грешки што ги правиме при третманот на косата

Дури и да сме максимално посветени на одржувањето на косата, понекогаш се случува, можеби и несвесно, да направиме одредени грешки при третирањето на косата кои, всушност, можат повеќе да му наштетат на влакното, отколку да...

Маска од јогурт која го спречува брзото замастување на косата

Доколку вашата коса пребрзо се замастува и го губи волуменот ви предлагаме да ја подготвите оваа домашна маска за коса на база на јогурт која за кратко време ќе ја ревитализира вашата коса и ќе...

Ве мачат акните на лицето? – Аспиринот е решение!

  Покрај широката примена во медицински цели, многу малку е познато дека аспиринот може да ви помогне да постигнете совршени резултати во борбата против акните, обезбедувајќи здрава, сјајна и негувана кожа. (Повеќе…)

Брчки на деколтето-проблем кој можете да го решите многу лесно

  Брчките се неизоставен процес на стареење на кожата, а стареењето е процес кој не може да се сопре. Но, секогаш можете да го намалите неговиот негативен ефект врз кожата, да ги затегнете брчките и да...

Го додадовте следниов артикл во вашата кошница: