Помали сметки за струја – како да заштедите електрична енергија

Дали сте знаеле дека некои уреди во домаќинството водат „таен“ живот и продолжуваат да работат, а со тоа и да трошат електрична енергија дури и кога ќе го притиснете копчето за исклучување? (Повеќе…)

Што кога декоративните садници – туја се сушат

Во последниве години, изборот број еден на љубителите на добро уредените градини, е тујата. Овој декоративен садник има навистина широка примена во хортикултурното уредување, од групациска формација најчесто за формирање на зелена ограда до поединечно...

Како да подготвите домашен ликер од вишни

По рецептот на нашите баби, едноставно и многу полесно отколку што си мислите, подготовката на овој ликер ќе ви одземе малку време, не сметајќи го времето што е потребно ликерот да отстои. (Повеќе…)

Запалете ловоров лист и излезете од собата – ефектот ќе ве воодушеви

Ловоровиот лист традиционално се користи како аналгетик, антидепресив, поседува антиконвулзивно и антиинфламаторно дејство. Оваа билка, исто така, поседува исклучително силни антибактериски и антигабични својства, делува позитивно при одржување на оптималното ниво на срцевиот ритам, нивото...

Кибритчиња во саксиите со цвеќе-зошто е тоа супер трик

  Љубителите на цвеќе ќе ви потврдат дека, без разлика дали станува збор за собни цвеќиња или цвеќиња кои ја украсуваат градината правејќи ја волшебно место за починка, потребно е да се вложи труд, внимание и...

Го додадовте следниов артикл во вашата кошница: